https://www.twoj-instalator.pl/instalacje-grzewcze

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Wybór rodzaju ogrzewania w domu, mieszkaniu czy biurze bardzo często zależy od dostępności instalacji grzewczych, jakie są zainstalowane w danym budynku. W przypadku gdy jednak mamy możliwość wyboru między montażem ogrzewania grzejnikowego i podłogowego, warto sprawdzić jakie te dwa źródła ciepła dla naszego domu mają zalety i wady. W przypadku montażu ogrzewania podłogowego, jego główną zaletą jest niewątpliwie dużo wyższy komfort dla osób, które przebywają w pomieszczeniu ogrzewanym tzw. podłogówką. Główną różnicą między ogrzewaniem podłogowym i grzejnikami zamontowanymi na ścianie jest sposób, w jaki przekazywane jest ciepło. W przypadku ogrzewania podłogowego mamy do czynienia z pionowym rozkładem temperatury, gdzie ciepło oddaje cała powierzchnia podłogi. Natomiast w przypadku grzejników zamontowanych na ścianie, ciepło jest przekazywane przez konwekcję i stąd też ogrzewanie grzejnikowe nazywa się również ogrzewaniem konwekcyjnym.

Firma Twój Instalator zajmuje się modernizacją i montażem ogrzewania podłogowego w Szczecinie i okolicy. Instalatorzy mają niezbędną wiedzę i doświadczenie w modernizacji, montażu i serwisie ogrzewania podłogowego, które zdobyli podczas wieloletniej praktyki.

Ogrzewanie podłogowe wodne Szczecin

Montaż ogrzewania podłogowego jest najczęściej wybierany w przypadku nowych inwestycji, osób, które budują dom. Wodne ogrzewanie podłogowe to przede wszystkim duży komfort i oszczędność energii w sezonie zimowym. Wodne ogrzewanie podłogowe w przeciwieństwie do ogrzewania konwekcyjnego nagrzewa się trochę dłużej, jednak dzięki swojej strukturze ma zdolność do akumulacji ciepła.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne

Montaż ogrzewania elektrycznego to bardzo częsty wybór wśród osób, które chcą mieć równomierny rozkład temperatury i odczuwać wysoki komfort przebywania w pomieszczeniu. W przypadku mieszkań w blokach i kamienicach elektryczne ogrzewanie podłogowe bardzo często jest montowane w łazienkach. Przy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego musimy pamiętać, że charakteryzuje się ono dużą bezwładnością ciepła. Nagrzana podłoga stosunkowo długo stygnie i nie da się tak szybko zmienić temperatury pomieszczenia.

Montaż ogrzewania podłogowego Szczecin

Montaż ogrzewania podłogowego w Szczecinie przez firmę Twój Instalator niesie ze sobą wiele zalet takich jak:

  • możliwość sterowania temperaturą w każdym pomieszczeniu
  • brak elementów grzejnych (grzejników) widocznych na ścianach, dzięki temu nie musimy się ograniczać co do aranżacji wnętrza.
  • oszczędność energii dzięki o wiele niższej temperaturze pracy samej instalacji. Tu w przypadku ogrzewania podłogowego, temperatura robocza jest o wiele niższa niż w przypadku ogrzewania konwekcyjnego, co niesie ze sobą mniejszą ilość energii, jaka jest potrzebna do ogrzania tego samego pomieszczenia.
  • korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniu dzięki wykorzystaniu całej powierzchni podłogi jako elementu grzejnego. W przypadku grzejników najcieplej jest w ich obrębie i w pomieszczeniu mogą występować strefy ciepłe oraz zimne.

Jeśli jesteś zainteresowany montażem ogrzewania podłogowego, sprawdź ofertę firmy Twój Instalator, która oprócz montażu zapewnia również serwis oraz sprzedaż akcesoriów i elementów grzewczych w swoim sklepie online.

Nazwa firmy: Twój Instalator

Adres: Galeria Nowy Turzyn lokal 1G7, ul. Bohaterów Warszawy 40, 70-342 Szczecin, zachodniopomorskie

Telefon: +48 792-208-747

Strona internetowa:


Mapa dojazdu: